O nas
dziecizfatimy.pl

PPomysł przedszkola, które proponowałoby wychowanie dzieci oparte na fundamencie wartości katolickich, dojrzewał do realizacji w naszym przypadku dość długo. Nie było jednak możliwości spełnienia tych marzeń ze względu na nasze rozliczne obowiązki zawodowe oraz rodzinne (mamy piątkę własnych dzieci. ☺)


Kiedy okazało się, że w Ligocie jest potrzebne przedszkole i pojawiła się okazja kupna działki z budynkiem nadającym się do tej działalności, od razu postanowiliśmy powrócić do tego pomysłu.


Nasze prace rozpoczęliśmy w 2017 roku - w 100. rocznicę objawień Matki Bożej trojgu Pastuszkom w Fatimie. Po pokonaniu rozmaitych problemów nasz zamiar udało się sfinalizować. Obecnie cieszymy się dwuoddziałowym przedszkolem z trzecim oddziałem - żłobkowym.
Naszym priorytetem jest to, by w Przedszkolu im. św. Dzieci z Fatimy oraz żłobku dzieci czuły się dobrze i bezpiecznie, a rodzice, którym zależy również na katolickim wychowaniu dzieci, mogli być spokojni o swoje pociechy. Troszczy się o to zespół pracowników przedszkola, którzy dokładają wszelkich starań, aby stworzyć iście rodzinną atmosferę.
Jedną z misji przedszkola będzie także udzielanie wsparcia wychowawczego rodzicom poprzez umożliwienie kontaktu ze specjalistami, którzy pomogą pokonać ewentualne problemy rozwojowe u dzieci: z psychologami, pedagogami. Rodzice dzieci z orzeczeniami do kształcenia specjalnego będą mogli liczyć na pomoc w organizacji zindywidualizowanych zajęć rewalidacyjnych i korekcyjno-kompensacyjnych.
Tym, co wyróżnia Przedszkole im. Św. Dzieci z Fatimy, jest budzenie wrażliwości emocjonalnej dzieci poprzez regularny kontakt ze sztuką. Proponujemy dzieciom szeroki wachlarz zajęć muzycznych i plastycznych, m. in. zajęcia umuzykalniające, plastyczne, a dla chętnych dzieci naukę gry na instrumentach.
Nasze Przedszkole zapewnia opiekę nad dziećmi od godziny 7.00 do 16.00, niemniej chcemy stworzyć elastyczny czas pracy, dostosowany do oczekiwań rodziców i potrzeb dzieci.